Domov

2 tipy na péči o domov v měsíci květnu


V dnešní době je trendy používat k úklidu ekologické prostředky. My jdeme ještě dál a ukážeme vám, jak můžete snadno uklízet za pomoci surovin, které máte běžně doma.

1) vytřete podlahu

Domov může být vycíděný sebevíc, ale pokud na podlaze budou fleky, prach a šmouhy, kýženého efektu nikdy nedosáhnete. Čili: jděte na to od podlahy. Jako první si připravte čistou plochu. Vytírat a u toho se vyhýbat rozházeným hračkám by asi nebylo to pravé ořechové. Když už máte připravenou plochu, napusťte si kbelík teplou vodou a v poměru 10:1 přilijte bílý ocet. Kápněte pár kapek přírodního esenciálního oleje, výborný je například pomerančový. Kbelík promíchejte, do vody namočte utěrku z mikrovlákna a můžete začít. Po vytření nechte podlahu dostatečně uschnout. 

dům

2) uklidit a zorganizovat lednici

Při každém otevření lednice ji raději zase rychle zavřete? Nemusíte, v květnu se na ni vrhněte, umyjte a hezky uspořádejte. Jako první všechny potraviny vyndejte, zkontrolujte datum trvanlivosti a ty prošlé potraviny bez milosti vyhoďte. Jednotlivé poličky také vyndejte a umyjte nejdřív celou lednici zevnitř a pak poličky. Po uschnutí začněte dávat vše zpět, ovšem pozor: na své místo. Potraviny můžete rozdělit podle kategorií například na mléčné výrobky, lahve s pitím nebo sýry a salámy. Speciální přihrádka by měla být na ovoce a zeleninu. Tam vám dobře poslouží organizéry, buď skleněné nebo plastové. 

Věděli jste? Exotické ovoce do lednice nepatří. Stejně tak například jako česnek a brambory.

Tip: pravidelným úklidem lednice předejdete zápachu a vzniku plísní.

ložnice

Co je základ uklizeného a příjemného domova? Systém a nepřehlcení věcmi. Každá věc by měla mít své místo. 

Co se týká samotného úklidu k tomu vám bude stačit jen pár základních věcí a to:

  • jedlá soda
  • kyselina citronová
  • bílý ocet
  • citron
  • utěrka z mikrovlákna
  • přírodní esenciální olej

Podobné příspěvky