Nákupy

Přeprava ovoce a zeleniny v IBC kontejnerech


Pěstování ovoce a zeleniny je velmi náročná činnost, která vyžaduje mnoho fyzického úsilí a také odhodlání, zkušeností a znalostí. Někteří lidé tvrdí, že by se raději živili jako zedníci, protože v porovnání s tím, co musí zvládat soukromí pěstitelé na rodinných farmách, je to nesrovnatelné.

karotka v košíku

Do průběhu pěstitelských prací zasahuje i nepřízeň počasí a mnohdy také nepříznivé dodavatelsko-odběratelské vztahy, vývoj cen energií, surovin a paliv na trhu a další záležitosti. Pěstitelé musí mimo jiné zvládnout i skladování svých produktů a zároveň i jejich transport.

Ke skladování a přepravě zemědělských komodit slouží dřevěné či plastové přepravky a boxy. Ovšem chcete-li někam bezpečně ukládat koncentrované zeleninové či ovocné šťávy, musíte na to mít speciální vybavení. K tomuto účelu výborně poslouží IBC kontejnery. Jaké jsou jejich zásadní vlastnosti a proč jim dát přednost?

různé druhy zeleniny

Materiál splňuje veškeré hygienické a zdravotní normyIBC kontejner je vyroben z plastické hmoty, která musí odpovídat velmi přísným oborovým normám, co se týče zdravotního atestu. Musí být naprosto netečná vůči organickým kyselinám a dalším látkám, které se v ovoci a zelenině vyskytují. Nesmí převážené produkty kontaminovat cizorodými látkami a nesmí ovlivnit ani jejich senzorické vlastnosti např. různými pachy, změnou zabarvení, konzistence apod.

Jsou stohovatelné – IBC kontejnery jsou skládací a je možné je postavit na sebe v několika vrstvách, aniž by došlo v průběhu přepravy k jejich zřícení. Kontejnery do sebe zapadají ve speciálních zámcích a jsou umístěny na plastovou paletu o nosnosti cca 5 tun.

Hygiena – skladování a přeprava jakýchkoli potravin vyžaduje velmi přísné dodržování hygienických norem. Materiál přepravek proto musí být snadno udržitelný v čistotě, pokud možno hladký a k převáženému zboží naprosto netečný.

Podobné příspěvky