Solární sprcha zlepší čistotu vaší vody

Solární sprcha zlepší čistotu vaší vody

20. 8. 2022|Posted in: Nákupy

O vodu ve vašem bazénu se musíte pravidelně starat. Nikdo se totiž nechce koupat ve špinavé vodě pokryté nečistotami s nazelenalým nádechem. Ale příroda je příroda, a pokud o svou vodu nebudete pečovat, přírodními procesy vaše voda postupně ztratí svou čistotu. Proto jí musíte pomoci.

bazén

O čistotu vody se většina z nás stará hlavně pomocí bazénové chemie. Té se pravděpodobně nevyhnete, i když dnes už existuje i spousta alternativních doplňků k vašemu bazénu, které nejsou založené na chemickém základu. Ale nemusíte se bát. Chemie do bazénu je vyrobena tak, aby byla co nejvíce šetrná k lidské pokožce, a to i pro ty, kteří se třeba koupou každý den. Takže se nemusíte bát, že by vám chlór a podobné složky dráždily kůži nebo tak.

Důležitá je ale i prevence znečištění vaší vody. K tomu dopomůžete tím, že budete chodit do své vody čistí a nebudete si ji plést s vanou, kde se sebe smyjete celodenní špínu. S takovou vodu znečistíte i přes sebelepší chemii. Jak tedy proti tomu bojovat? Ideální je, pokud se před vstupem do bazénu opláchnete. Ale pokud máte zahradní bazén a sprchu uvnitř domu, chápeme, že je značně nepohodlné absolvovat před každým vstupem do bazénu cestu z domu až na zahradu. Výborným řešením pro vás může být solární sprcha.

bazén

Solární sprchy jsou skladné zařízení s velmi snadnou instalací, které umístíte v blízkosti bazénu a nejlépe tam, kde dopadá většinu části dne slunce. Ohřev vody totiž probíhá právě skrze solární energii a voda v zásobníku, které sprchy obsahují, bude tak krásně teplá. Vzhledem k tomu, že zahradní solární sprcha využívá pro ohřev alternativní energii, jedná se o ekonomicky i ekologicky úsporné zařízení. Můžete se tak pohodlně opláchnout před vstupem do bazénu a také poté, co z něj vylezete, abyste ze sebe smyli chlór.

Ceny těchto sprch se pohybují od několika tisíc nahoru, záleží na tom, jaký chcete design, velikost zásobníku a podobně.