Firmy

Dovolená v Českých Budějovicích autem nebo vlakem

Ubytování s vlastním vozem

Rozhodnete-li se trávit dovolenou na Českobudějovicku, Třeboňsku a Českokrumlovsku, s velkou pravděpodobností svého rozhodnutí nebudete litovat. Jsou to jedny z nejzajímavějších a nejkrásnějších, či snad dokonce nejromantičtějších oblastí v celé Evropě, budete možná překvapeni, kolik přírodních krás vás tu obklopí, a kolik architektonických památek tu můžete zhlédnout na poměrně malé ploše.

radnice v Českých Budějovicích

Máte-li k dispozici vlastní, případně pronajatý vůz, bude pro vás velmi snadné přesunout se z místa na místo a naplánovat trasy celodenních či pouze několikahodinových výletů. Vezměte do ruky papírovou turistickou mapu a orientujte se podle popisků či turistických průvodců, kteří vás nasměrují k těm nejzajímavějším objektům. Rozhodně byste neměli vynechat nejvyšší vrchol Blanského https://cs.wiktionary.org/wiki/zast%25C3%25A1vka lesa Kleť, historické jádro Českého Krumlova, Třísov, Zlatou Korunu, Dívčí Kámen, hrad Rožmberk nad Vltavou, zámek Hlubokou nad Vltavou a v Třeboňské pánvi rybniční soustavy podél řeky Lužnice a Nežárky.

zámek Český Krumlov

Cestování vlakem

Pokud chcete prožít dovolenou a České Budějovice ubytování levné zajistit bez auta a pouze vlakem, není to problém. Z Hlavního českobudějovického nádraží se snadno dopravíte na Hlubokou nad Vltavou do zastávky v Zámostí, do Třísova, do Zlaté Koruny a do Českého Krumlova, vlak vás zaveze do Vyššího Brodu a k Lipnu nad Vltavou a vaše putování vlakem můžete protáhnout až k šumavským vrcholkům. Vlakem můžete cestovat i na Třeboňsko, k Veselským pískovnám a k pískovnám v Suchdolu nad Lužnicí a projet se podél horního toku Lužnice mezi Majdalenou a Frahelží k Nadějské rybniční soustavě.

Cestování vlakem je v této lokalitě velmi působivé a možná, že se vám zalíbí víc, než jízda autem po frekventovaných silničních úsecích. A je v zásadě jedno, zda se do Jižních Čech vypravíte v létě, nebo kdykoli jindy.

Podobné příspěvky