Nákupy

Barevné kontrasty skříní na míru vás zaujmou na první pohled

Dejte světu barev více volnosti

Jednou z podstatných předností skříní na míru je možnost volby dekoru posuvných dveří, takříkajíc v téměř neomezených možnostech. Zákazníci mají v tomto směru mnohem širší pole působnosti, ve srovnání s konvenčními výrobky nábytkářského průmyslu, jimiž nás obšťastňují specializované obchody. A kdo z vás je skutečně kreativní jedinec, může si při návrhu vzhledu dveří přijít na své.

oblečení ve skříni

Jakými zásadami se řídit, aby naše snažení odpovídalo kýženému výsledku?

Představte si situaci, že si pořídíte drahý kostým, který však nešťastně zkombinujete s obuví, a který bude zároveň splývat s barvou vaší pleti nebo vlasů, takže celkový dojem z vašeho outfitu bude spíše sporný a nezáživný. Vyjdete ven na ulici a zahlédnete dívku v docela levném oblečení, v riflích, tričku a se stuhou ve vlasech, s bavlněnou nákupní taškou, ale v perfektně sladěných barvách, takže se za ní bude kde kdo otáčet. A to samé se vám může přihodit doma se skříní na míru v Praze Sten-skrine.cz.

moderní ložnice

Barevný kontrast vám pozvedne náladu – když se pokusíte sjednotit jednu barvu, např. zelenou, v mírně odlišných odstínech, nebude to vypadat dobře a vše vám bude splývat do jednoho nevýrazného celku. Nesnažte se napasovat k dřevěné podlaze dřevěný dekor posuvných dveří, zřejmě se vám to nepodaří a bude to vypadat podivně. Sázejte na velmi ostré kontrasty, kde naopak uspějete pokaždé.

Například k podlaze s imitací dřeva (plovoucí podlaha) vybírejte dveře raději jednobarevné, např. v sytě modré, hráškově zelené, růžové nebo červené. Máte-li v oknech zelené závěsy a okrový koberec, nevybírejte barvu dveří v okrové nebo zelené, ale naopak v ostře kontrastující modré, červené, růžové nebo fialové.

Tmavé raději přenechejte jiným – zapamatujte si, že příliš tmavá barva skříní vám ukrojí z místnosti mnoho světla, a půjde-li o malý pokoj či malý byt, budete se tu cítit tak, jako kdyby vás někdo obrazně řečeno „držel pod krkem“. A máte-li nějaké pochybnosti o dostatku světla v místnosti, kde bude vestavba na míru, zkuste to s čistě bílou, která jej do prostoru odráží nejvíce ze všech barev.

Podobné příspěvky