Nezařazené

Klimatizace osobního vozu

Správné požívání

Každý známe tu situaci, kdy sedneme do auta, které stálo několik hodin na přímém slunci, kdy je venku třeba 30 stupňů. Jet v takovém horku třeba do ciziny stovky kilometrů by nebylo nic příjemného. Pomůže stažení okének, ale při vyšší rychlosti může způsobit nepříjemný hluk. Dnes už je běžně do osobních aut montována klimatizace, která cestování při takových teplotách výrazně zpříjemní.

klimatizace v autě

Nejprve je však výhodné otevřít dveře před jízdou či při jízdě otevřít okénka, aby největší teplo vyletělo ven. Jakmile máme tento proces za sebou, tak je čas zatáhnout okénka a pustit klimatizaci. Co se týče jejího nastavení, tak bychom se měli držet rozumné teploty, aby rozdíl oproti venku nebyl příliš vysoký. Dost lidem může chladný proud dělat špatně třeba na svaly a klouby. Proto je vhodné nastavit mřížky tak, aby směřovaly vzduch mimo naše tělo a obličej, abychom se těmto problémům vyhnuli.

Vadný kompresor

O celý systém je potřeba se správně starat, aby mohl fungovat naplno a my jsme měli v autě příjemně. Není rozhodně na škodu provádět pravidelně dezinfekci, protože ta zabrání vzniku plísní a pokud v systému již nějaké jsou, tak je zlikviduje. Dále se mění pylový filtr, protože jako další filtry ve vozidle nemá neomezenou životnost. Může se však stát, že nám odejdete klimakompresor.

nastavení na 16°C

Může se to stát například vlivem špatného mazání, takže se přidře. Následně není schopen dodávat dostatečný tlak, což se samozřejmě projeví na výsledcích. Abychom nemuseli za spoustu peněz kupovat kompresor nový, tak je tu možnost pořídit zánovní díl. Takový 1k0820803g je určen pro Seat Toledo třetí generace, a to konkrétně pro dieselové motory 1.9 a 2.0 TDI. Mají jej skladem, takže jej můžete objednat přes e-shop. S dobou dodání počítejte kolem třech až pěti dní. Tento prodejce však nabízí dílů mnohem více.

Podobné příspěvky