Na YouTube naleznete i záběry z přírodních krás Šumavy

Kdyby vám někdo z vašich přátel nabídl týdenní pobyt v tuzemsku a mohli jste e si vybrat, jaké lokalitě byste dali přednost? Budou to hory, nížiny, vinařská oblast, rybníkářské prostředí, písečné pláže u přehrady nebo lesní samota někde u řeky? Pokud dáváte přednost horám, máme pro vás jeden tip. Šumavu. Co vám však rádi doporučíme, ještě než se na Šumavu vypravíte, zhlédněte některá videa z YouTube, aby vám naznačila, co vás tu čeká. YouTube je totiž kanál, kam s oblibou ukládají některá videa lidé, co se sami přesvědčili o krásách naší vlasti, a rádi by je prezentovali druhým.

výhled na Šumavu

Video z YouTube si stáhněte

Je spousta videí, která stojí za to nejen zhlédnout, ale i uložit a prezentovat je vašim přátelům. Jsou to zejména záběry z dronů, z letadel či vrtulníků, z rozhleden a horských vrcholků, ale líbit se vám budou i docela prosté, amatérské prezentace z výletů za slunečného počasí. Pro stahování videa z YouTube a jiných sociálních sítí využívejte zdarma stahovače YouTube downloadery MP4 https://www.stahujvidea.cz/youtube-video-downloader, které jsou spolehlivé a ukládají videa v původním formátu a rozlišení.

jelen na Šumavě

Kterým lokalitám věnovat pozornost

To je velmi obtížné, doporučit vám cokoli na Šumavě, protože se vám zrovna zalíbí něco, o čem jsme vám nenapsali ani řádku. A tak pouze orientačně, co by vás mohlo zaujmout: Například Kvilda, Modrava, Antýgl, Srní, Borová Lada, Kubova Huť, a z východní části zejména oblast kolem Vltavy, tedy Stožec, Jelení vrchy, Nová Pec, přehrada Lipno, Loučovice, Lipno nad Vltavou a Vyšší Brod.

Pobyty na Šumavě vám lze doporučit v zimě na lyžování, ale mnohem větší záběr přírodních krás na vás čeká od jara do podzimu. Máte tu k dispozici mnoho hotelů i privátů a podstatné je, že jde o prostředí řídce osídlené, poklidné, bez smogu a hluku, co provází obyvatele zejména velkých měst. Můžete se tu léčit z dopadů stresu a z civilizačních chorob, a to nejlépe formou pěší turistiky či cykloturistiky.