Nákupy

K čemu slouží fólie na auto

Automobilů jezdí na našich silnicích čím dál víc. Každý z nich má rozdílného majitele, z nichž mnozí si chtějí svůj vůz nějakým způsobem personalizovat, tedy upravit tak, aby odrážel jejich osobnost či zájmy. Zde je hned několik možností. Jsou to například personalizované SPZ, různé nálepky či fólie na auto, respektive na jeho sklo. Ovšem právě ty způsobují největší zmatek mezi řidiči, neboť mnohdy přesně neví, jak by se měly používat. Jednoduše řečeno, tyto fólie slouží k zatemnění autoskel. Dodají jim tak jiný odstín a často je učiní i neprůhlednými zvenčí. To má samozřejmě výhodu, pokud jedete za slunečného dne, avšak na druhou stranu zde máme zákon, který nařizuje, že průhlednost skel nesmí být žádný způsobem omezena. Jak to tedy do sebe zapadá?

autofolie

Jak již bylo řečeno, tyto fólie jsou neprůhledné jen zvenčí. Ovšem to neznamená, že jsou plně průhledné zevnitř. Výhled samozřejmě umožňují, avšak ten může být díky tmavšímu zbarvení omezen, zvláště za zataženého dne či horších světelných podmínek. Z tohoto důvodu nesmí být tyto fólie lepeny na přední sklo, které je ze všech nejdůležitější a které musí vždy zůstat absolutně čisté. Samozřejmě je možné pořídit jakýsi fóliový „rám“, který se nalepí na okraj čelního skla, ovšem i ten má maximální předepsané rozměry.

folie na auto

Proto je lze nalepit pouze na boční či zadní skla. Zde tónování nevadí a naopak může pomoci těm, kteří chtějí mít v autě soukromí. Díky tomu je totiž nejen nikdo zvenku nemůže vidět. Na druhou stranu, jak již bylo řečeno, důsledkem je také zhoršený výhled za špatného počasí či v noci. Pokud tedy jezdíte především v nočních hodinách, je dobré si nákup tohoto doplňku řádně promyslet. Můžete totiž nakonec snadno zjistit, že nadělá víc škody, než užitku. Výjimku tvoří samozřejmě vysocí státní činitelé a celebrity, neboť tito potřebují soukromí a ochranu, k čemuž zatemněná skla přispívají. U nás ostatních se však jedná pouze o osobní preference, a jako k takovým bychom k tomu měli přistupovat.

Podobné příspěvky