Finance

Neberte si hypotéku, když nemáte příjem

Každý člověk má nějaké svoje sny a touhy. Někdo je má větší, jinému stačí podstatně málo. Každý ale nějaké máme – to je vlastně bezpochyby. Někomu se líbí představa, že si může koupit drahé šperky, jiný zase myslí na drahá auta, dovolené a podobně, jiný se spokojí s malým domečkem se zahradou. Ale řekněme si narovinu, kdo by v dnešní době jen tak měl pár milionů uspořených (tedy pokud to není člověk, který je zřejmě bohatý a s penězi nemá problém?) A tady se už dostáváme k podstatné věci a to té, že pokud si člověk touží koupit domeček (ať už malý, nebo větší) třeba se zahradou, je to jeho životní sen a nemá dostatek financí na koupi, přichází na řadu možnost hypotéky.

dum

Hypotéka je přípustná zejména pro ty, co mají nějaký příjem – ze zaměstnání, nebo z podnikání. Hypotéka totiž funguje tak, že musíte měsíčně splácet určitou částku. Funguje to tak, že pokud ji nebudete splácet, budete sice nějakou dobu dostávat upozornění, to ale také nebude trvat věčně. https://www.databazeknih.cz/knihy/navzdy-a-vecne-297408%3Fc%3Dall Pak to totiž bude horší a přijdou na řadu jiné a horší věci – v tom nejhorším případě to dokonce může skončit exekucí. A to mi věřte, že pokud vám bude hrozit exekuce, je to jedna z nejhorších věcí, co se vám může kdy stát.

dum

V případě, že po vás půjdou exekutoři, prakticky vám můžou sebrat veškerý majetek a můžete tak přijít úplně o všechno. Hypotéka bez příjmu je proto věcí, kterou bych rozhodně nedoporučovala z tohoto důvodu. Pokud nemáte žádný příjem, z čeho budete platit hypotéku? Je přece logické, že se dříve, nebo později můžete dostat do opravdových problémů, které podle mého názoru za to určitě nestojí, ačkoliv to tak může zezačátku vypadat a může to vypadat lákavě – přece za ten domeček to stojí. Ne, nestojí. A ať budou představy sebelákavější, prostě to nedělejte, pokud si nechcete zničit celý život a být nešťastní.

Podobné příspěvky