IT

Správné technologie

Musím vám říct, že opravdu není jednoduché v dnešní době najít nějakou kvalitní práci. Vždycky když se dívám na internet, kde jsou nabídky práce, tak se mi chce skoro brečet. Z devadesáti procent nabídek práce je tam práce hlavně jenom pro muže. Je to samý svářeč nebo zedník anebo různé povolání, které vykonávají pouze muži. A když je tam nějaké povolání pro ženu, tak je to buďto uklízečka anebo prodavačka. Copak jsou jenom tyto dvě zaměstnání? Od čeho máme tady informační technologie, když mi stejně nenajdou to, se potřebuji? Vždycky tam je tak málo zaměstnání, že si člověk nevybere. Přitom já tak umím dobře zacházet s počítačem, že bych mohla v informační technologii opravdu pracovat. A byla bych fakt dobrá. A jak jste na tom vy? Taky vám vadí, když hledáte nějakou práci, a přitom vůbec taková není? Je to velká záhada.

Taky jsem pracovala v keramice.

Protože moje kamarádka má hodně známých. A vždycky za mnou přijde, že bude mít tu a tu práci. Moje kamarádka je taková nestálá a velmi často mění práci. Kolikrát ona jde do práce, o které jsem ani nevěděla, že tam bylo volné místo. Je samozřejmě logické, že se některé dobrá pracovní místa budu dávat z rodiny do rodiny.

Ráda pracuji online.

To vím a je to logické. Nicméně ale je to taky nespravedlivé. Kolikrát jsem zkoušela taky přes nějakou informační technologii napsat svůj životopis. Bohužel se mi to ale taky nevyplatilo a stejně jsem zůstala u práce, ve které jsem. A musím prodávat v obchodě, ale už mě to nebaví. Chtěla bych taky nějakou jinou práci, která je více perspektivní. Jenomže takové práce se dědí asi z generace na generaci nebo si to jinak nedokážu vysvětlit. A vy jste už měli nebo máte svou vysněnou práci? Dokonce i bratrova holka má vždycky tak dobrou práci, která ani nebyla v nabídce volných pracovních míst. Přitom já tak potřebuji pracovní změnu nebo se asi už blázním.

Podobné příspěvky