Nákupy

Textilní stuhy pro balení dárků a pro velikonoční výzdobu

Stuha. Docela obyčejná textilní záležitost, a přesto si bez ní nedovedeme představit některé slavnostní okamžiky.

Balení dárků

Vánoční svátky a oslavy narozenin se obvykle neobejdou bez hmotných dárků, z nichž mnohé balíte do krabic. Krabice pochopitelně nezůstane jen v obyčejném papírovém kartonu, budete ji balit do ozdobného balicího papíru a převazovat stuhou. Velkou výhodou stuh je jejich rozmanitost, vyrábí se z různých materiálů v mnoha barvách a v odlišných šířkách, takže si můžete zvolit, jaká z nich vám zrovna vyhovuje k dárku, který máte před sebou.

dárek a růže

Velikonoční výzdoba

Pomlázky – jaká by to byla pomlázka, kdyby se obešla bez ozdobných stuh. Hodovníci si upletou pomlázku ze šesti nebo z osmi proutků a na jejím konci by neměly chybět barevné stuhy Prima obchod – žluté, červené, oranžové, fialové, zelené i modré. A patříte-li právě vy k milovníkům přírody, co považují stříhání živých vrbových prutů za něco nevhodného či negativního, vězte, že z vrbové pomlázky vám může vyrůst krásná vrba. Z pomlázky odstraníte stuhy a ponecháte si je na příští rok, spodní konec pomlázky ponoříte do kbelíku s vodou a kbelík umístíte tam, kde je dostatek světla, třeba na zahradu. Jakmile se u větviček objeví kořínky, což bude zhruba do týdne, pomlázku zasaďte do zeminy, do hloubky přibližně 15 cm. Budete-li pravidelně pomlázku zalévat, s velkou pravděpodobností z ní vyroste krásná vrba.

velikonoční výzdoba

Výzdoba do oken – Stuhy a pentle k velikonocům patří a můžete jimi vyzdobit i okna. Velikonoční výzdoba má být veselá, protože je oslavou příchodu jara a v přeneseném slova smyslu i symbolem nového životního cyklu.

Velikonoční věnce – základem věnce je opět vrbové proutí, anebo může být věnec zhotoven ze syntetických materiálů, případně může jít o věnec již hotový, zakoupený. Věnec se pak dozdobí malovanými kraslicemi, umělými kvítky a lístky a samozřejmě stuhou.

Podobné příspěvky