Firmy

Kdy se vám hodí pronájem skladového kontejneru

Zakoupili jste rekreační nemovitost a chtěli byste jí obývat po celý rok? A máte už kupce na městský byt, který potřebujete co nejdříve opustit, ale nemáte kam vystěhovat veškeré vybavení, protože se do chaty nevejde? Pak by se vám mohl hodit pronájem skladového kontejneru. Tato situace nemusí být vůbec neobvyklá, může se to stát každému, kdo zatouží co nejrychleji „vypadnout“ z města na venkov i přesto, že stávající rekreační chata je prozatím celoročně neobyvatelná a vyžaduje rekonstrukci nebo alespoň stavební úpravy, které celoroční pobyt zajistí.

skladové kontejnery

Může to probíhat třeba tak, že k předání zakoupené chaty do užívání dojde koncem měsíce května, kdy je venku již poměrně teplo, a objekt není nutné vytápět. Jestliže máte kupce na váš byt, domluvíte se na předání bytu v přibližně stejné době s tím, že si zajistíte pronájem skladového kontejneru, kam vzápětí nastěhujete veškeré vaše bytové vybavení. Stěhovací firma bude váš byt zkrátka stěhovat nikoli na chalupu, ale do útrob plechového monstra na vaší zahradě.

barevné plechové kontejnery

Kontejner si můžete pronajmout třeba na několik měsíců, po celou dobu, kdy budou v domě probíhat stavební práce, a můžete pak být klidní, protože kontejner vaše věci bezpečně ochrání před povětrnostními vlivy. Jakmile se bude rekonstrukce chýlit k závěru, řekněme někdy koncem srpna, začnete s postupným přenášením předmětů do domu a po vyprázdnění kontejneru jeho pronájem ukončíte. Součástí pronájmu je i odvoz kontejneru a jeho vykládka a nakládka, nemusíte se tedy o tyto záležitosti starat. Jediné, co bude zapotřebí, je dostatek volného prostoru na zahradě a zajištěný přístup pro nákladní automobil a pro pokládku kontejneru autojeřábem na požadované místo.

A jedna rada na závěr: nenechávejte nic na poslední chvíli a o pronájem skladu v Praze požádejte raději v předstihu. Stejně tak postupujte se stěhovací firmou, abyste navzájem koordinovali vaše pracovní postupy a vše proběhlo hladce a k vaší spokojenosti. Stěhovací firmy vyžadují objednávku služeb minimálně tři až čtyři týdny předem.

Podobné příspěvky