Nezařazené

Nezbytné doplňky pro váš bazén

Vlastnění bazénu v případě že máte zahradu je téměř samozřejmostí v ČR. Není tajemstvím, že naše země je taková bazénová velmoc. Ať máte jakýkoliv typ bazénu, je třeba se o něj řádně starat. Hlavně o kvalitu vody a čistotu uvnitř bazénu. Špatná kvalita vody by pak dokonce i ohrozit zdraví těch, kdo se v ní budou koupat. Zejména, pokud se jedná o osoby, které mají citlivou kůži nebo silné alergické reakce.

chlapec v bazénu

Popíšeme si několik druhů příslušenství, které nesmí chybět ve výbavě pro náš bazén. První, jednou z nejdůležitějších věcí je rozhodně dostačující filtrace. Před zakoupením jakékoliv filtrace byste si měli ověřit, jestli je daný produkt schopný vyfiltrovat určité množství vody ve vašem bazénu a za jak dlouho. Velikost filtrace samozřejmě závisí na objemu bazénu. U malého nafukovacího bazénu si stačí koupit pouze klasickou malou listovou filtraci.

U podzemních bazénů je výběr filtrace mnohem složitější. Pokud si nejste úplně jisti jakou vybrat, zeptejte se odborníků, kteří vám bazén postavili. Dalším důležitým prostředkem je bazénový vysavač https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac. Díky němu můžete bez problému sáhnout až na dno a vysát usazené nečistoty, jako třeba brouci, listí nebo malé částečky řas. Bazénových vysavačů je celá řada. Obvykle je bazénový vysavač v základní výbavě příslušenství.

bazén

Dále bychom neměli rozhodně zapomenout na různé přípravky na udržení kvality vody. Těmi máme na mysli různé chlorové tablety, Savo do bazénu, přípravky na úpravu PH vody… Chlor se dá také nahradit různými substituty. V posledních několika letech je hojně využívaná sůl do vody. Je to jednoduše náhrada chloru a funguje stejným způsobem, tedy hygienicky ošetřuje kvalitu vody. Sůl využívají rodiny, které mají malé děti, nebo děti se sensitivní kůží. Chlor by jim pak mohl pokožku poškodit nebo podráždit tak, že by mohla vzniknout vyrážka.

Podobné příspěvky