Firmy

Virové epidemie

V mnohých rodinách řeší už od podzimu neustálé nemoci jak dětí, tak dospělých. Často se nemoci točí od jednoho člena rodiny k druhému a nezřídka mají všichni jiné příznaky. Někdo potřebuje antibiotika, těm šťastnějším stačí se řádně vyležet, vypotit a vitamínem C se dostat opět do formy. Stále je tu ale možnost, že nějaký člen rodiny donese do rodiny covid. A díky nejrůznějším postcovidovým problémům, nebo kvůli těžkému průběhu nemoci, rozhodně nechcete nakazit celou rodinu.

viry

Antigenní testy už dnes nejsou nikde povinné a také skončila doba povinných karantén, přesto není od věci, pokud jste vy nebo vaše dítě nemocné, udělat si doma antigenní test, abyste věděli, jestli máte jít hned k lékaři nebo nakolik se máte držet v izolaci od ostatních členů rodiny.

Velkým problémem, co se nemocí týká, bývá, když dítě začne poprvé navštěvovat mateřskou školku. Potká se s jinými dětmi a tím se setkává s viry a bacily, proti kterým ještě nemá vybudovanou imunitu. Je to období, kdy se může stát, že je dítě týden nemocné a po týdnu ve školce opět stráví doma týden s nějakou nemocí. Není to lehké období, ale zná je téměř každý rodič. Covid tuto situaci značně ztížil, protože děti se často dostávaly do karantény a musely být doma, místo toho, aby pobytem venku zvyšovaly svou obranyschopnost proti virům. Nyní je snad už tato doba zákazů za námi a my musíme překonat dobu oné snížené obranyschopnosti. Zatím to vypadá, že je momentálně více nemocných než bývalo za covidové epidemie.

viry

Nikdo asi přesně neodhadne, jak bude další vývoj virové infekce jménem covid, je však velice pravděpodobné, že to nejhorší už je za námi. Snažme se vrátit naše životy do starých kolejí, alespoň co se zdraví týká. Vybudujme si opět silnou odolnost proti virům, protože jen tak můžeme odolat dalším případným virovým epidemiím.

Podobné příspěvky