Nákupy

Z velké trampolíny ochrannou síť nesundávejte

Skákání na trampolínách je sport, jehož popularita stoupá i v naší zemi. Trampolíny si pořizují rodiny s dětmi, dospělí jednotlivci či partnerské páry, ale i senioři. Nelze jednoznačně říci, že by to bylo nářadí určené pro úzkou skupinu zájemců a neexistuje ani žádná studie, která by některou věkovou skupinu zvýhodňovala. Pohyb je prospěšný pro každého i bez ohledu na tělesnou hmotnost a stupeň kondice, na trampolínách mohou bezpečně dovádět i lidé s nadváhou, protože jejich klouby tu nejsou tak zatěžované, jak tomu bývá například při běhání.

trampolína s ochrannou sítí

Co je však podmínkou, aby tento pohyb byl bezpečný, jsou zabezpečovací prvky. Tam patří zejména kryt obvodových pružin a ochranná bezpečnostní obvodová síť.

Ochranné sítě na trampolíny Beanbag vám mohou připadat jako nevzhledná a škaredá plachta, která nářadí patřičně hyzdí, a to vám pak připomíná spíš komín, než elegantní odrazovou plochu, na níž se pohybují vrcholoví sportovci. Máte pravdu, pro esteticky zaměřené jedince to může být skutečně nápor na psychiku, ovšem sítě vám mohou ušetřit spoustu starostí. Z velkých průměrů trampolín je raději nesnímejte a ponechte je na svém místě.

dívka na trampolíně

Čím větší průměr, tím větší razance – před trampolínami varují někteří lékaři, a to zejména proto, že na nich lidé hopsají bez bezpečnostních prvků, a to je pak logicky něco, jako odjištěná pistole. Stačí jeden neopatrný výstřel a problém je na světě. V tomto případě tedy jediný špatně vyměřený doskok. Trampolína o průměru tři a půl metru již dokáže vyvinout tak razantní pohyb, že vás setrvačná síla vymrští do prostoru poměrně značnou rychlostí. Pády pak mohou být velmi nebezpečné a někdy dokonce se závažnými důsledky zlomenin páteře, pánve či krčků kyčelních kloubů. Jinými slovy, po pádu z trampolíny můžete skončit na invalidním vozíku. Nebuďte tedy pošetilí a neriskujte tam, kde to vysloveně zavání průšvihem.

Podobné příspěvky